“Uzbekistan Airways Technics” MChJ uchun kompyuterlar, orgtexnikalar va ehtiyot qismlar to‘plamlarini yetkazib berishning boshlang‘ich qiymati monitoringi
219
23.10.2023 00:00
Sotib olingan kompyuterlar, orgtexnika va ehtiyot qismlar to‘plamlari  ro‘yxati 1-ilovada ko‘rsatilgan.
Mahsulot yetkazib beruvchi ta’minotchiga qo'yiladigan talablar:
Tanlovda mulkchilik shaklidan qat’i nazar, har qanday yuridik shaxs, shu jumladan, kichik biznes va yakka tartibdagi tadbirkorlar ishtirok etishi mumkin:
- zarur litsenziyalar, ruxsatnomalar, sertifikatlar, soliq qarzlarining yo'qligi va ishtirokchining vijdonsiz ijrochilarning yagona reestrida yo'qligi va sotib olishning o'ziga xos xususiyatlariga va qonuniy talablarga qarab boshqa talablar mavjudligi;
- ish tajribasi kamida 10 yil.
Tovar (Mahsulot) ga talablar:
- Yetkazib berilayotgan mahsulot yangi (ishlatilmagan, ta’mirlanmagan, shu jumladan tiklanmagan, tarkibiy qismlari almashtirilmagan yoki iste’mol xususiyatlari tiklanmagan) mahsulot bo‘lishi kerak, agar xarid qilib olish ob'ektining tavsifida boshqacha qoida nazarda tutilmagan bo‘lsa.
- Tovarlarning kafolat muddatiga va (yoki) ularning sifati kafolatlarini taqdim etish hajmiga, tovarlarga kafolatli xizmat ko'rsatishga qo'yiladigan talablarga muvofiq tovarlarni taqdim etish:
1. Yetkazib berilgan tovarlar texnik shartlar talablariga javob berishi kerak.
2. yetkazib berilgan tovar Buyurtmachiga texnik topshiriqda ko'rsatilgan miqdorda va nomda topshirilishi lozim.
Yetkazib berilayotgan tovarlarning sifati davlat standartlarining amaldagi majburiy talablariga va mahsulot ishlab chiqaruvchining texnik talablariga mos kelishi kerak.
- Belgilangan talablarga javob bermaydigan tovarlar yetkazib berilmagan hisoblanadi.
- Tovarlarni yetkazib berish joyiga tashish, yuklash-tushirish chora-tadbirlarini ishlab chiqarish va boshqa tegishli ishlar Ta’minotchi tomonidan o‘z  kuchi va o'z mablag'lari hisobidan amalga oshiriladi.
- Barcha yetkazib berilgan tovarlar seriyali model bo'lishi kerak, shikastlanish va buzilishning oldini olish uchun asl holda qadoqlangan o'ramda yetkazib berilishi kerak. Servis va kafolat xizmati uskunani ishlab chiqaruvchi tomonidan ta’minlanishi lozim.
- Ta’minotchi ishlab chiqarishdagi nuqsonlar va uskunada nosozliklar yo‘qligiga kafolat beradi va u Buyurtmachiga topshirilgan kundan boshlab 12 (o‘n ikki) oy mobaynida O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligiga muvofiq kafolat majburiyatlari bo‘yicha javobgarlikni o‘z zimmasiga oladi. Agar kafolat muddati davomida kamchiliklar aniqlansa, Ta’minotchi (agarda u aybdor emasligini isbot qila olmasa) Tomonlar tomonidan kelishilgan va aniqlangan kamchiliklar ro'yxati va ularni bartaraf etish muddati bilan dalolatnomada qayd etilgan muddatda o'z hisobidan ularni bartaraf etishga majburdir. Bunday holda, kafolat muddati tegishli ravishda nuqsonlar bartaraf etilgan davrga uzaytiriladi.
Ishtirokchilar ishtirok etishlari mumkin emas:
- sud yoki hakamlik muhokamasi holatida bo'lgan;
- belgilangan muddatda barcha zarur hujjatlarni taqdim etmagan;
- ilgari tuzilgan shartnomalar bo'yicha avval qabul qilingan majburiyatlarni lozim darajada bajarmagan;
- vijdonsiz ijrochilarning Yagona reestrida bo‘lgan.
Tijorat taklifida quyidagilar ko'rsatilishi shart:
- tashkilotning yuridik manzili;
- QQSsiz yoki QQSni hisobga olgan holda narxlar (agar ishtirokchi ushbu soliq to'lovchisi bo'lsa),
- mahsulot tannarxi;
Tijorat taklifiga litsenziya va tashkilotning davlat ro'yxatidan o'tkazilganligi to'g'risidagi guvohnomaning nusxalari ilova qilinishi zarur.
Tijorat taklifi qog‘ozda ham, e-mail:common@airtech.uz elektron manzili orqali ham 2023-yil 01-noyabr soat 17-00 ga qadar “UAT” MChJ direktori Xusanov Umid Abrorovich nomiga, 100167, Toshkent sh., Sergeli tumani, Aviagorodok, UAT MChJ manzil bo‘yicha qabul qilinadi.

Мониторинг стартовой стоимости на поставку компьютеров, оргтехники и комплектующих запчастей для ООО «Uzbekistan Airways Technics»
48
23.10.2023 00:00
Перечень закупаемых компьютеров, оргтехники и комплектующих запчастей указан в Приложении №1.
Требования к Поставщику товара:
Могут принять участие любые юридические лица независимо от форм собственности, в том числе субъекты малого бизнеса и индивидуальные предприниматели, имеющие:
- филиал, либо головную компанию в г. Ташкенте;
- наличие необходимых лицензий, разрешений, сертификатов, отсутствие налоговых задолженностей и того, что участник не находится в едином реестре недобросовестных исполнителей и другие требования в зависимости от специфики закупки и требований законодательства;
-опыт работы не менее 10-ти лет.
Требования к товару:
- Поставляемый товар должен быть новым товаром (товаром, который не был в употреблении, в ремонте, в том числе, который не был восстановлен, у которого не была осуществлена замена составных частей, не были восстановлены потребительские свойства) в случае, если иное не предусмотрено описанием объекта закупки;
- Предоставление товара согласно требованиям к гарантийному сроку товара и (или) объему предоставления гарантий их качества, к гарантийному обслуживанию товара:
1.  поставляемый товар должен соответствовать требованиям технического задания.
2. поставляемый товар должен быть передан Заказчику в количестве и наименовании, которые указаны
в Техническом задании. Качество поставляемого товара должно соответствовать действующим обязательным требованиям государственных стандартов, техническим требованиям производителя товара.
- Товар, не соответствующий указанным требованиям, считается не поставленным.
- Транспортировка товара к месту поставки, производство погрузочно-разгрузочных работ и прочих сопутствующих мероприятий осуществляется Поставщиком своими силами и за свой счет.
- Весь поставляемый товар должен быть серийной моделью, поставляться в заводской упаковке, исключающей его повреждение и порчу. Сервисное и гарантийное обслуживание должно обеспечиваться производителем оборудования.
- Поставщик гарантирует отсутствие производственных дефектов и неисправностей оборудования и несет ответственность по гарантийным обязательствам в соответствии с законодательством РУз в течение 12 (двенадцати) месяцев с момента передачи его Заказчику. Если в период гарантийного срока обнаружатся недостатки, то Поставщик (в случае, если не докажет отсутствие своей вины) обязан устранить их за свой счет в сроки, согласованные Сторонами и зафиксированные в акте с перечнем выявленных недостатков и сроком их устранения. Гарантийный срок в этом случае соответственно продлевается на период устранения недостатков.
- стоимость товара,
Коммерческое предложение принимается как в бумажном виде, так и по e-mail: common@airtech.uz до 1700 часов 01.11.2023 года на имя Директора ООО «UAT» Хусанов  Умид Аброрович, по адресу: 100167, г. Ташкент, Сергелийский район, Авиагородок, ООО «UAT».