Quyidagi xizmatlarni ko'rsatishning boshlang'ich qiymatini monitoring qilish: - Atmosferaga zararli (ifloslovchi moddalar) chiqarish manbalarini inventarizatsiya qilish; - Atmosfera havosiga zararli (ifloslovchi) moddalarning ruxsat etilgan chiqindilarining atrof-muhitni muhofaza qilish sohasidagi qonun hujjatlariga muvofiq belgilangan normativlarini hisoblashni amalga oshirish; - Ishlab chiqarish ob'ektlarida ishlab chiqarish va iste'mol chiqindilari, chiqindi hosil bo'lish manbalari, to'planish joylari va chiqindilarni joylashtirish ob'ektlarini inventarizatsiya dalolatnomasi va chiqindi pasportlarini tuzgan holda inventarizatsiyadan o’tkazish,; - Atrof-muhitni muhofaza qilish sohasidagi qonun hujjatlariga muvofiq belgilangan chiqindilarni hosil qilish me'yorlari va ularni joylashtirish limitlarini hisoblashni amalga oshirish.
266
28.08.2023 00:00
Ilova: Texnik topshiriq.
''Uzbekistan Airways Technics'' MChJ hududida joylashgan atmosferaga ifloslantiruvchi moddalarni chiqarish manbalarini inventarizatsiya qilish;
- "Uzbekistan Airways Technics" MChJ hududida joylashgan chiqindilarni shakllantirish va yo'q qilish;
- atmosferaga ifloslantiruvchi moddalarning ruxsat etilgan maksimal chiqindilarining ekologik normalari loyihasini ishlab chiqish;
- chiqindilarni hosil qilish va yo'q qilish bo'yicha ekologik normalar loyihasini ishlab chiqish.
Tijorat taklifini taqdim etishdan oldin, ishtirokchi uskunani vizual ko'zdan kechirish uchun Buyurtmachining vakili bilan uchrashuvni amalga oshirish imkoniyatiga ega.
1. To'lov shartlari:
1.1. To'lov Ijrochining hisob raqamiga O'zbekiston Respublikasi so'mida bank o'tkazmasi orqali amalga oshiriladi.
- shartnomaning umumiy summasining 15% miqdorida avans to'lovi Buyurtmachi va Pudratchi tomonidan shartnoma imzolangandan keyin 15 (o'n besh) bank kuni ichida amalga oshiriladi.
- 85% miqdorida yakuniy hisob-kitob Tomonlar tomonidan imzolangan tugatish sertifikati va Pudratchi tomonidan berilgan hisob-faktura asosida xizmatlar ko'rsatilganda amalga oshiriladi.
1.2. Xizmatlar uchun tariflar QQSsiz yoki QQSsiz bo'lishi kerak (agar ishtirokchisi ushbu soliqni to'lovchi bo'lsa).
2. Xizmat ko'rsatuvchi provayderga qo'yiladigan talablar:
- mulkchilik shaklidan qat'i nazar, har qanday yuridik shaxslar, shu jumladan, yuqorida ko'rsatilgan xizmatlarni amalga oshirish uchun litsenziyaga ega bo'lgan kichik biznes va yakka tartibdagi tadbirkorlar tomonidan qabul qilinishi mumkin.
- majburiy ish tajribasi kamida 10 yil.
3. Ishtirokchilar ishtirok etishlari mumkin emas:
- Mijozlar bilan sud yoki hakamlik muhokamasi holatida bo'lish;
- barcha kerakli hujjatlarni belgilangan muddatda taqdim etmaslik;
- ilgari tuzilgan shartnomalar bo'yicha ilgari qabul qilingan majburiyatlarni lozim darajada bajarmaslik;
- vijdonsiz ijrochilarning yagona reestrida joylashgan.
​Tijorat taklifida quyidagilarni ko'rsatilishi shart:
- QQSsiz yoki QQS bilan narxlar (agar ishtirokchi ushbu soliq to'lovchi bo'lsa),
- ishlarni bajarish muddati,
Ro'yxatdan o'tganlik to'g'risidagi guvohnoma va litsenziya nusxalarini ilova qiling.
Tijorat taklifi qog'oz shaklida ham, elektron pochta orqali ham qabul qilinadi: common@airtech.uz "UAT" MChJ direktor Latipov M.A. nomiga 13.09.2023 yil soat 1700 gacha: 100167, Toshkent shahri, Uchuvchilar shaharchasi, "UAT" MChJ.

Мониторинг стартовой стоимости на оказание следующих услуг: - Проведение инвентаризации источников выбросов вредных (загрязняющих веществ) в атмосферный воздух; - Проведение расчета нормативов допустимых выбросов вредных (загрязняющих) веществ в атмосферный воздух, определенных в соответствии с законодательством в области охраны окружающей среды; - Проведение инвентаризации отходов производства и потребления, источников образования отходов, мест накопления и объектов размещения отходов на производственных объектах с составлением акта инвентаризации, паспортов отходов; - Проведение расчета нормативов образования отходов и лимитов на их размещение, определенных в соответствии с законодательством в области охраны окружающей среды.
245
28.08.2023 00:00
Приложение: Техническое задание.
До предоставления Коммерческого предложения участник имеет возможность осуществить встречу с представителем Заказчика для визуального осмотра объектов.
1.1. Оплата производится безналичным расчётом в сумах РУз на расчётный счёт Исполнителя.
- предоплата в размере 15% от общей суммы договора осуществляется в течение 15 (пятнадцати) банковских дней после подписания Заказчиком и Исполнителем договора.
- окончательный расчёт в размере 85% производится по факту оказания услуг на основании подписанного Сторонами Акта выполненных работ и выставленной Исполнителем счет-фактуры.
1.2. Тарифы на услуги должны быть без НДС или с учетом НДС (в случае, если участник является плательщиком данного налога).
- могут принять любые юридические лица независимо от форм собственности, в том числе субъекты малого бизнеса и индивидуальные предприниматели имеющие лицензию на право выполнения вышеуказанных услуг.
- обязательный опыт работы не менее 10-х лет.
3. К участию не допускаются участники:
- сроки выполнения работ,
Приложить копии свидетельства регистрации организации и лицензии.
Коммерческое предложение принимается, как в бумажном виде, так и по e-mail: common@airtech.uz до 1700 часов 13.09.2023 года на имя директора ООО «UAT» Latipov M.A., по адресу: 100167, г. Ташкент, Авиагородок, ООО «UAT».